Времето денес врнежливо, на планините со снег

Времето денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), информираат од Управата за ходрометеоролошки работи (УХМР).

На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје времето ќе биде oблачно со повремени врнежи од дожд и со слаб ветер од северен правец.

Еве како ќе се движат температурите кои просечно се за 4 степени пониски од вчера: