Галтие до критичарите: Поради мене гледате европски натпревари, а ја навредувате мојата мајка болна од рак


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


По двата порази во низа без постигнат гол, ПСЖ вчера конечно победи во францускиот шампионат и тоа против Ница со 0:2.

Клубот од Париз е на добар пат да ја освои титулата во Париз и има шест бода повеќе од Ленс со кој ќе се сретне во наредното коло.

Сепак навивачите не се задоволни со освоената титула затоа што тимот рано испадна од Лигата на шампионите која со години наназад е главна цел во Париз.

Тренерот на ПСЖ по победата против Ница им одговори на критичарите.

„Дали видовте и слушнавте? Мојата мајка има 83 години и е болна од рак, а луѓето на трибините ја навредуваа, иако само поради мене гледаат европски натпревари, поради моите резултати тука минатата година“, изјави Галтие.