Кандрева со гол на сезоната го шокираше Интер во 90-та! 🎥


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


По три порази во Серија А, Интер не победи и во четвртиот натпревар во низа, па направи уште еден чекор назад во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Излгедаше дека Интер ќе се врати на победите кога Госенс по асистенција на Лукаку постигна гол по само шест минути. Не постигнаа нов гол, но таа предност „неороаѕурите“ ја имаа се до самиот финиш кога Кандрева ги шокираше со еврогол од огромна далечина.

За Салернитана ова е важен бод во битката за опстѕанок и со 29 бода има десет повеќе од Верона која е прва во опасната зона.

Интер од друга страна е на четвртата позиција со ист број на бодови како и Милан (51) кој вечерва игра со Емполи, Рома има 50 и сега доби можност да го прескокне Интер.

Во текот на наредната недела „нероаѕурите“ ги чека и четвртфиналето во Лигата на шампионите против Бенфика.