Анчелоти ги прогнозираше финалето во Лигата на шампионите


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


Карло Анчелоти во натпреварот против Реал Мадрид и Осасуна, дојде до тренерот на Осасуна и му кажа дека ќе се видат во финалето. Таа прогноза се покажа и како точна откако Осасуна успеа да го елиминира Атлетик Билбао, а Реал се избори за финале против Барселона.

Спортскиот директор на Милан, Паоло Малдини откри дека Анчелоти по ждребот за финалето во Лигата на шампионите му се јавил и имал кратка порака.

„Ме побара по ждребот и ми кажа: Паоло, се гледаме во Истанбул, во ред?“, тврди Малдини.

За да се оствари оваа прогноза, Реал треба да го исфрли Челзи во четвртфиналето, а потоа во полуфиналето да биде подобар од Манчестер Сити или Баерн.

Милан од друга страна го очекува четвртфинале против Наполи, а во второто четвртфинале се Бенфика и Интер.