Во нови авантури со новите телефони на Samsung Galaxy A серијата

Паметните телефони се незаменлив дел од модерниот живот. Работата, тренингот, забавата, уживањето, и секако домашните обврски, се речиси незамисливи без нив. Сите од нив имаат различни карактеристики, но компанијата Samsung ревносно се труди да ги задоволи сите потреби на своите корисници, па дури и на најпребирливите.

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-01.jpg

Посветол екран, понапредна камера, подолго траење на батеријата се само дел од карактеристиките на новата серија Galaxy A, која нуди врвна мобилна технологија.

Правете неверојатни дневни и ноќни фотографии

Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G се најновите модели на мобилни телефони од Samsung A серијата. Бидете креативни и правете совршени дневни и ноќни фотографии, кои подоцна ќе можете да ги уредувате со напредните алатки за креативно уредување. Овие нови модели ќе ви овозможат да направите стабилни и јасни видеа, да гледате јасно дури и при силна светлина, а при тоа да не мислите на батеријата, бидејќи таа трае повеќе и од два дена. Ќе уживате и во совршени висококвалитетни слики дури во услови на силно oсветлување благодарение на водечките Samsung Galaxy Nightography и AI функции. Без разлика дали сакате да направите совршено селфи или да се поврзете преку суперквалитетни видео повици, Galaxy A54 5G нуди неверојатни детали благодарение на предната камера од 32 MP.

Новите паметни телефони снимаат извонредно јасни видеа без заматување, со напредна оптичка стабилизација на слика (OIS) и видео дигитална стабилизација (VDIS). Дури и ако рацете не ви се стабилни при снимањето или снимате во движење, бидете сигурни дека содржината ќе биде беспрекорна. За авантури кога ќе падне ноќта и во услови на слаба осветленост, ноќниот режим ќе ви овозможи да снимите повеќе детали со проширување на големината на пикселите на камерата.

За прв пат на најновите уреди од серијата Samsung Galaxy A, можете полесно да ги отстраните непотребните сенки или непосакуваниот отсјај, и сето тоа благодарение на напредните алатки за уредување. Сликајте и уредете ја фотографијата за да изгледа совршено!

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-03.jpg

Вашите омилени видеа на живописен екран, со батерија која трае долго

Двата модели имаат извонредни Super AMOLED екрани и тоа, од 6,4 инчи на Galaxy A54 5G и 6,6 инчи на Galaxy A34 5G за совршена видливост на отворено, дури и при силна сончева светлина. Со подобрен Vision Booster и стапка на освежување од 120 Hz, овие екрани се верни придружници на корисниците кога условите на осветлување се менуваат.

Безбедноста, заедно со квалитетот, секогаш се на прво место. Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G гарантираат дури четири генерации на ажурирања на оперативниот систем и пет години ажурирања на безбедносните функции. Овие функции ќе ви овозможат пристап до најновиот софтвер и безбедност за максимален век на траење на паметниот телефон.

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-04.jpg

Безбедно поврзување со други уреди

Подобрените мобилни искуства се темелат на напредните безбедносни карактеристики. Samsung Knox овозможува податоците да се чуваат под клуч со мобилна безбедност на високо ниво. Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G ќе ви овозможат пристап до контролната табла за безбедност и приватност на која можете да видите како апликациите ги следат податоците, и која овозможува едноставни начини за запирање на несакано прибирање на податоци. Секогаш кога ќе сакате да споделите важни датотеки што содржат чувствителни или лични информации со највисоко ниво на приватност и контрола, постои функцијата Private Share, која дозволува споделување датотеки само кон назначени примачи за ограничено време и без можност за снимање слики од екранот.

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-05.jpg

Комбинирајте ја бојата со пролетен стајлинг

Новите модели од Samsung Galaxy A серијата кај нас се достапни во 4 бои, и тоа A34 5G e достапен во црна, сребрена, светлозелена и светловиолетова варијанта, додека Galaxy А54 5G во црна, бела, светлозелена и светловиолетова. Неодоливите бои на новите модели веќе се достапни во продажба по препорачана малопродажна цена почнувајќи од 23.499 ден за Galaxy А34 5G и почнувајќи од 29.499 ден за Galaxy А54 5G.

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-02.jpg

Искористете го промотивниот период и добијте повеќе

Започнете со 100 GB складирање на облак со Samsung Galaxy – 6 месеци бесплатна услуга Microsoft 365 Basic, добивате простор за складирање на облак, безбедна е-пошта без реклами и пристап до поддршка од Microsoft. Шестмесечната пробна верзија на Microsoft 365 Basic е достапна од 31.3.2023 до 31.12.2023 година за корисници на уреди од серијата Samsung Galaxy A54 5G и Samsung Galaxy A34 5G.

vo-novi-avanturi-so-novite-telefoni-na-samsung-galaxy-a-serijata-06.jpg

Гледајте YouTube без прекини – Искористете до два месеци бесплатен YouTube Premium на вашиот Samsung Galaxy што ги исполнува условите и гледајте ги омилените видеа без реклами, без Wi-Fi мрежа. Активирајте го на вашиот нов Samsung Galaxy A34 5G или Samsug Galaxy A54 5G. Понудата може да се искористи до 2.4.2024 година

Повеќе информации за производите можете да прочитате ТУКА и ТУКА