Не е шега, Тен Хаг го испофали Мегваер: Доминираше!


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


Хари Мегваер веројатно е најкритикуваниот играч во последните неколку години, но сега дефанзивецот на Манчестер Јунајтед доби пофални зборови од холандскиот стратег Ерик Тен Хаг.

Тен Хаг на Мегваер му даде шанса во натпреварот за викендот против Евертон и Тен Хаг бил воодушевен од она што го прикажал англискиот репрезентативец.

По натпреварот истакна дека Мегваер доминирал во овој натпревар.

„Мегваер доминираше од почетокот до крајот. Ова е друг Мегваер од оној кој го видов кога дојдов тука. Доминираше против Евертон, го затвораше просторот, сечеше додавања, излегуваше и играше на навистина високо ниво“, изјави Тен Хаг.