СДСМ: Мицкоски ги изневери скопјани, со ВМРО-ДПМНЕ Скопје уназадува

На Град Скопје му се случува катастрофа поради неспособноста на градоначалничката Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ.

Шпицниот градоначалник и заложник на Димитар Апасиев и Левица беше тој кој ја промовираше Арсовска и бараше поддршка за неа претставувајќи ја како најуспешна менаџерка.

Денес Град Скопје уназадува токму поради неспособноста на Арсовска и советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски ги изневери граѓаните на Скопје, со Арсовска Градот тоне во безидејност и бесперспективност, нема реализација на нови и продолжување на наследени проекти, но затоа има кавги за медот и партиски вработувања во градската администрација.

 

Центар за комуникации со јавноста