Јувентус без Влаховиќ, но со Погба против Спортинг?


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


Душан Влаховиќ би можел да го пропушти натпреварот против Спортинг Лисабон во Лигата на Европа, пренесуваат италијанските медиуми.

Причина за ова е повредата поради која денес не тренирал, па тоа внесе дополнителен страв кај Јувентус дека во важниот натпревар може да биде без еден од најдобрите свои фудбалери.

Влаховиќ има проблем со скочниот зглоб кој го заработи на натпреварот против Лацио. Сепак, добрата вест е што Пол Погба се вратил на тренинзите, исто како и Бонучи.

Натпреварот помеѓу Јувентус и Спортинг е закажан за четврток од 21 часот.