Бускетс прифаќа трипати помала плата во Барселона


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс продолжува да размислува за својата иднина, но преферира да остане на „Камп Ноу“.

Опциите се тој да остане во Барселона, да се пресели во Интер Мајами или пак да се пресели во Саудиска Арабија каде има понуди од Ал-Наср и Ал-Нилал.

Барселона сака да го задржи, но проблем се финансиите, па му нуди нов договор со три пати помала плата.

Бускетс е спремен да прифати значително намалување на платата за да остане во Барса, а неговата одлука многу ќе зависи и од евентуалното враќање на Меси на „Камп Ноу“.

Аргентинецот е голем пријател со Бускетс и сака повторно да играат заедно во ист тим.