Времето денес сончево и топло

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, велат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната утринска температура е 0 степени во Маврово, а максималната ќе достигне до 24 степени во Гевгелија.