Ди Марија најави останување во Јувентус


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Анхел ди Марија потврди дека преговара со Јувентус за продолжување на договорот.

Аргентинецот пристигна минатото лето и потпиша договор само на една година бидејќи планираше да се врати во татковината.

Меѓутоа, после одличната сезона во дресот на „старата дама“, Јувентус му понуди нов договор, а тој потврди дека е среќен во Торино.

„Преговараме за нов договор. Среќен сум тука. Ја чувствувам љубовта на фановите после тешкиот почеток“, изјави Ди Марија.