Италијанска дива: Моника Белучи зрачи со класична убавина на премиера во Њујорк

На прикажувањето на нејзиниот нов филм „Mafia Mamma“, 58-годишната актерка зачекори во женствена варијанта на класичниот црн машки костум.

Целиот стајлинг, вклучувајќи ја и чантичката, доаѓа од модната куќа Валентино.