Милан и Реал со водство на полувреме🎥


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Домаќините имаат водство на полувреме во четвртфиналните натпревари од ЛШ.

Реал Мадрид дојде до водство против Челзи со голот на Бензема во 22-та минута по асистенција на Винисиус.

Милан и Наполи играат возбудливо полувреме со многу шанси на двете страни, а со предност на одмор заминаа „росонерите“.

Во првите 15 минути Наполи беше подобриот тим, но Милан дојде до водство во 35-та минута со голот на Бенасер. Во последната минута Кјаер ја погоди стативата.