Вака навивачите на Јунајтед го испратија Мегваер по автоголот против Севиља 🎥


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Хари Мегваер во завршницата од натпреварот против Севиља во Лигата на Европа си постигна автогол со кој шпанскиот тим израмни на 2:2.

И покрај тој кикс навивачите на Манчестер Јунајтед со аплауз го испратија Мегваер по завршувањето на натпреварот.

Јунајтед во натпреварот имаше предност од 2:0, Севиља до ремито дојде двата автогола на „црвените ѓаволи“ во финишот. Пред Мегваер сопствената мрежа си ја погоди и Маласија.