Компани може да седне на кормилото на Тотенхем


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Тотенхем после отказот на Антонио Конте е во потрага по нов тренер, а најното име на списокот е Винсент Компани.

Поранешниот капитен на Манчестер Сити со голем успех го води Барнли, кој е лидер во Чемпионшип и сигурно се пласира во Премиер лигата.

36-годишниот Белгиец покажа дека има квалитет како тренер, а Тотенхем сигурно би бил голем чекор напред за него.

Според „Сан“, самиот Компани е заинтересиран да седне на кормилото на Тотенхем, бидејќи смета дека е време за чекор напред во кариерата.