Мурињо одговори на критиките: Го немам Халанд, па да постигнуваме многу голови


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Рома вчера беше поразена од Феенорд во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа.

Фудбалерите на римскиот клуб имаа проблеми со реализацијата затоа што упатија дури 17 удари кон противничкиот гол, но само два од нив беа прецизни. Исто така, Лоренцо Пелегрини промаши и пенал.

Новинарите по натпреварот го запрашаа Португалецот за слабата реализација.

„Го немам јас Халанд во нападот. Тажни сме и секогаш се трудиме да дадеме се од себе, момците играа одлично. Можевме да постигнеме и подобар резултат, но не успеавме во тоа“.

Рома го победи Феенорд минатата сезона во финалето од Конференциската лига.

„Домаќините беа мотивирани да се одмаздат за поразот во Конференциската лига. Сепак, не можете да промените резултат на натпревар кој сте го изгубиле. Феенорд дури и да победеше со 10:0, таа победа на Рома во финалето ќе останеше“, изјави Мурињо.