Неверојатен слалом на Леао, Милан води во Неапол🎥


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Милан има предност на полувреме против Наполи со голот на Оливие Жиру во 44-та минута.

Сепак, во центарот на вниманието е Рафаел Леао, кој изведе слалом каков ретко се гледа.

Португалецот помина со топката повеќе од 60-има метри и му ја сервираше на Жиру, кој претходно не успеа да погоди од белата точка.