Фото: Леонардо Ди Каприо виден во друштво на најубавата Русинка

Како што вообичаено се случува, почнаа гласини дека Ди Каприо веќе и „фрлил око“ на сексапилната руска манекенка и модел.

Средбата се случила за време на познатиот американски фестивал Коачела, а друштво им правела манекенката Стела Максвел, која е долгогодишна пријателка на актерот.