Хрватот кој соработуваше со Адеми сега ќе биде тренер и на Барди


Champions League – Најинтересното допрва следува! ↓↓↓


Како што стојат работите Трабзонспор го избрал новиот тренер, а постигнат е договор со Хрватот, Ненад Бјелица.

Хрватскиот стратег ќе го преземе актуелниот турски шампион и тој веќе е во Турција, деталите помеѓу двете страни се договорени и се очекува наскоро се да биде официјализирано.

Бјелица се најавуваше како нов тренер во Динамо Загреб откако од таму си замина Игор Бишчан, меѓутоа откако не излезе ништо од неговото враќање во хрватскиот гигант ги интезивираше преговорите со Трабзон.

Така Бјелица по работењето во неговиот мандат во Динамо со Аријан Адеми, сега ќе соработува и со Енис Барди во Турција. Претходниот стратег на Трабзон не беше најзадоволен од формата на Барди и се најавуваше дека македонскиот репрезентативец ќе си замине на лето, меѓутоа ќе видиме каква ќе биде ситуацијата сега со Бјелица.