Ирина Шајк две вечери по ред е на забава со најпосакуваниот оскаровец

Дали се подготвува нова ѕвездена врска? Актерот Леонардо ди Каприо и моделот Ирина Шајк беа забележани заедно две вечери по ред, прво на забава на фестивалот Коачела, а потоа и на фестивалскиот настап на Френк Оушн во неделата вечерта. Дуото очигледно дошле заедно на концертот, пишува Page Six и се дружеле со поголема група луѓе, меѓу кои и манекенката Стела Максвел. Неколку пати беа фатени во близок разговор, што беше доволно за многумина да се запрашаат дали се работи за нова љубов.

Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека 37-годишната манекенка се смирила со нејзиниот поранешен партнер, актерот Бредли Купер (48), но овие снимки не го потврдуваат тоа. Сега таа изгледаше одлично во црн горен дел и големи златни обетки кои се истакнаа додека ја повлекла темната коса назад во високо опавче. Врсникот на Купер, Ди Каприо, малку се камуфлирал со црна капа.

image

Претставниците на Ирина Шајк и Ди Каприо не одговорија на барањата на Page Six за коментар за нивната врска. Порталот потсетува дека врската со Купер била последната јавно позната врска на Ирина. Парот сега ја има шестгодишната ќерка Леа Де Сејн Шајк Купер, а раскинаа во 2019 година, по четири години врска, но останаа во пријателски односи. Извор во ноември откри дека Бредли и Ирина се обидувале да зачнат второ дете на семејно патување, бидејќи би сакале малата Леа да има брат или сестра. И покрај овие шпекулации, се чини дека второ дете сепак не е на пат.

Ди Каприо раскина со својата долгогодишна девојка Камила Мороне минатото лето откако таа наполни 25 години. Подоцна, оскаровецот беше поврзуван со 27-годишната манекенка Џиџи Хадид. Обично се тврди дека тоа е крајната возраст што Ди Каприо ја толерира за своите девојки, па јавноста веројатно внимателно ќе следи како се развива можната врска со поранешниот ангел на Викторија Сикрет, која на 37 години не е ни блиску до возраста на претходните партнери на познатиот актер.