Навивачите на Челзи го навредуваа Куртоа, Белгиецот им одговори 🎥


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Реал Мадрид вчера го елиминираше Челзи од Лигата на шампионите, а иако „кралевите“ доминираа сепак имаше ситуации во кои Белгиецот го спасуваше Реал.

Куртоа во минатото го носеше дресот на Челзи, меѓутоа навивачите зад неговиот гол во текот на мечот го навредувале и во еден момент тој одлучи да им одговори.

Куртоа беше снимен како го бакнува грбот на Реал Мадрид и беше јасно дека сака да испрати порака до домашните навивачи.