ПСЖ веќе преговара со Мурињо


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


ПСЖ на лето ќе прави големи промени во тимот, а готово сигурно ќе има и тренерска смена.

Оваа сезона веќе ја сметаат за неуспешна во Париз и се во потрага по нов тренер, а веруваат дека Жозе Мурињо би бил идеално решение.

Спортскиот директор Луис Кампос веќе го убедува Мурињо да ја напушти Рома и да седне на кормилото на „светците“.

 Мурињо честопати зборуваше за финансиските ограничувања во Рома и бара големи засилувања, па е спремен на лето да се пресели во Париз.

„Специјалниот“ гледа шанса за последно искуство со клуб кој е еден од најсилните во Европа и се стреми за освојување на Лигата на шампиони.