Демант од Реал: Модриќ не потпишал нов договор


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Рафаел Надал ги разочара своите фанови откако објави дека нема може да настапи на турнирот во Мадрид.

Шпанецот се уште не се опоравил од повредата која ја заработи на Австралија Опен и засега и самиот тој не знае кога би можел да се врати на терените.

„Се уште повредата не е санирана. Тренирав, но по неколку дена се одлучивме да имам мал одмор, па потоа да се вратам на ммалку поинаква терапија. Во овој момент не би можел да ви кажам кога се враќам на терените затоа што и самиот не знам. Засега ништо не е сигурно, таква е ситуацијата“, објави Надал.

Надал се надева дека ќе биде спремен за некој од турнирите на земја, а неговиот омилен турнир Ролан Гарос започнува на 28-ми мај, ако Надал настапи таму ќе ја брани титулата освоена минатата година.