Добри вести за Манчестер Јунајтед пред дуелот со Севиља


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг има големи проблеми со повредени фудбалери пред реванш дуелот со Севиља.

Јунајтед со „десеткуван“ состав ќе патува во Шпанија, но добрата вест е што во тимот се враќаат Рашфорд и Лук Шо.

Двајцата ќе му бидат потребни на Тен Хаг, бидејќи „ѓаволите“ ќе мора да бркаат победа на гости во Шпанија, откако во првиот меч „прокоцкаа“  два гола предност и одиграа 2:2.