Халанд го „скрши“ Упамекано🎥 | ДескМК


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Манчестер Сити е пред пласман во полуфинале, откако Ерлинг Халанд постигна гол за водство од 0:1 во Минхен.

Норвежанецот промаши пенал во првото полувреме, но потоа се искупи и му донесе предност на Сити.

Виновник за голот повторно беше Упамекано, кој лесно испадна од игра и му остави празен простор на Халанд.