На скопјанка ѝ го украле накитот додека била на операција во болница

48-годишна скопјанка пријавила дека ѝ бил одземен накитот додека била на операција во болница.

-На 19.04.2023 во 12.45 часот во СВР Скопје, А.О.(48) од Скопје пријавила дека ѝ бил одземен накит во една од клиниките во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде претходно ѝ била извршена операција, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.