Младинците на Хајдук го победија Милан и се пласираа во финале на ЛШ


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Младинците на хрватски Хајдук се вистинска сензација оваа сезона во младинската Лига на шампиони.

Хајдук денес се пласираше во финалето, откако во полуфинале убедливо ги победија врсниците од Милан со 3:1.

Сплитските „били“ претходно го елиминираа и Мачестер Сити, а во финалето на ЛШ ќе ги одмерат силите со холандски АЗ Алкмар.