Нагелсман и Луис Енрике испаднаа од трката за тренерското столче во Челзи


Што не чека викендов!? Натпревари, да се биде или не за екипите! ↓↓↓


Челзи е во потрага по нов тренер за следната сезона, а во последните денови се лецитираше со многу имиња.

Челниците на чело со Тод Боели одржаа состаноци со неколку тренери, а меѓу нив и Јулијан Нагелсман и Луис Енрике.

Меѓутоа, последните информации од Островот се дека двајцата тренери дефинитивно отпаднале од комбинација и сигурно нема да седнат на кормилото на Челзи.

Како главен фаворит во трката за нов менаџер на Челси сега останува Маурицио Покетино, со кого Боели исто така имал неколку средби и бил импресиониран од Аргентинецот.