Австриската министерка за одбрана Танер во посета на Скопје

Министерката за одбрана на Република Австрија, Клаудија Танер, денеска престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Танер ќе биде пречекана од министерката за одбрана Славјанка Петровска со високи воени почести во Министерството за одбрана. 

Двете министерки ќе имаат средба по што ќе биде одржана заедничка прес-конференција, соопшти Министерсвото за одбрана

Покануваме новинари, сниматели и фотографи да го проследат пречекот и заедничката прес-конференција.