Тухел сигурно останува и на лето ќе прави реконструкција


Што не чека викендов!? Натпревари, да се биде или не за екипите! ↓↓↓


Баерн Минхен игра лоша сезона, а очигледно е дека во клубот владее хаотичност.

Тоа се виде кога раководството одлучи изненадувачки да му врачи отказ на Нагелсман и го назначи Тухел за нов тренер.

Меѓутоа, Тухел наместо да го крене тимот на повисоко ниво, Баер бележи разочарувачки резултати.

Без оглед на тоа, Кан и Салихамиџиќ не го обвинуваат Тухел, туку сите во клубот треба да се запрашаат за постапките.

„Томас Тухел е последната личност за која треба да зборуваме. Тој прави се за да го извлече најдоброто од момците. Нема да поднесам оставка. Мојата единствена цел е да ја земам титулата на крајот од сезоната, а потоа сериозно да нападнам следната година“, изјави Оливер Кан.

Медиумите тврдат дека Тухел на лето ќе донесе засилувања по свој вкус и дека ќе има реконструкција на тимот.