Јунајтед после пенал рулет закажа дуел со Сити во финалето од ФА Купот


Што не чека викендов!? Натпревари, да се биде или не за екипите! ↓↓↓


Во финалето од ФА Купот ќе гледаме градско дерби на Манчестер, откако Јунајтед попладнево го елиминира Брајтон после изведување на пенали.

После 120 минути игра немаше голови, иако видовме по неколку одлични шанси за гол на двете страни.

Победникот се решаваше на пенали, а клучна беше седмата серија. Откако сите шест изведуваше на двете страни беа прецизни, трагичар за Брајтон беше Соли Марч, кој не успеа да постигне гол.