Eлмас блесна во дербито: Асистенција во 93-та за победа на Наполи против Јувентус! 🎥


Што не чека викендов!? Натпревари, да се биде или не за екипите! ↓↓↓


Во дербито на колото во Серија А вечерва Наполи го совлада Јувентус и тоа со гол во 93-тата минута.

Откако два гола на Јувентус беа поништени, првиот порафи фаул, а вториот поради излегување на топката надвор од теренот, Наполи постигна гол во 93-та минута и тоа по асистенција на Елмас.

Елмас нафрли од десната страна, топката дојде до Распадори кој со волеј ја затресе мрежата.