Балотели: Јас сум виновен сум затоа што Меси и Роналдо имаат толку „Златни топки“


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Своевремено, Марио Балотели важеше за еден од најголемите фудбалски таленти, но никогаш не го искористи својот потенцијал во целост.

Низ кариерата играше Балотели во клубови како Интер, Милан, Ливерпул и Манчестер Сити, меѓутоа впечатокот на јавноста е дека ќе беше многу повеќе успешен ако се посветеше на тренингот и спортскиот живот.

Раиола секогаш ми зборуваше една работа: Ти си виновен што Меси и Роналдо имаат освоено толку Златни топки. И беше во право, многу често играв со 20% од моите можности“, изјави Балотели кој денес го носи дресот на Сион во Швајцарија.

Меси и Роналдо „Златната топка“ ја освојуваа дури 12 пати, Балотели никогаш не дојде ниту блиску до ова признание.