Принцот Хари и Меган Маркл на плејофот на Лејкерс, Ким Кардашијан и Адам Сендлер во публика (ФОТО)

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл беа забележани на натпреварот 4 од првата рунда плејоф серијата помеѓу ЛА Лејкерс и Мемфис Гризлис во понеделникот вечерта, правејќи го нивното прво појавување во јавноста откако беше откриено дека само Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс III.

Според Њујорк пост, војводата и војвотката од Сасекс биле забележани како се смеат и уживаат во специјална кутија во арената Cripto.com во Лос Анџелес.

Во публиката беа забележани и други познати личности, како Крис Џенер, Ким Кардашијан, Адам Сендлер, Дајан Кенон, Тимоти Олифант и други.

Како што потсетува американскиот весник, принцот Хари и Меган Маркл живеат во Калифорнија од март 2020 година, а љубителите на кошарката ги воодушевија со реткото појавување во јавноста.

Се очекува Хари сам да присуствува на церемонијата на крунисување на кралот Чарлс на 6 мај следната недела, додека Меган ќе остане во Калифорнија со децата додека нивниот син Арчи го слави четвртиот роденден истиот ден.

Поради затегнатите односи во кралското семејство, Хари ќе седне 10 реда зад остатокот од семејството и ќе ја напушти церемонијата на крунисувањето веднаш по нејзиното завршување.