Реал претрпе тежок пораз на гостувањето во Каталонија🎥


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Реал Мадрид претрпе тежок пораз на гостувањето кај Џирона од 4:2 и така додатно ја приближи Барселона до титулата.

Интересно е што сите четири гола за Џирона го постигна еден фудбалер, Кастеланос, кој долго ќе го памети овој меч.

Уште во првите 24 минути Кастеланос постигна два гола и ја најави гоелмата победа, а Винисиус до крајот на полувремето намали на 2:1.

На самиот старт на вториот дел Кастеланос зголеми на 3:1, а дваесетина минути подоцна го постигна и четвртиот гол. Конечните 4:2 ги постави Лукас Васкез.