Во Вардар најдено телото на 25-годишниот гостиварец, кој беше пријавен за исчезнат

Телото на 25-годишниот гостиварец, кој 17 дена беше исчезнат, денес било пронајдено во водите на Вардар, кај селото Јурумлери, Скопско.

По преземените мерки, телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за А. И. (25) од Гостивар, кој на 10 април годинава бил пријавен за исчезнат, објави МВР.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.