Елегантната Анџелина Џоли зрачи од гордост во друштво на својот најстар син (ФОТО)

Анџелина Џоли заедно со нејзиниот син, 21-годишниот Медокс, присуствуваше на церемонија одржана во Белата куќа.

Анџелина Џоли го донесе својот син Медокс, кого го посвои од Камбоџа во 2002 година, на гала вечера на која оваа година претседателот Џо Бајден и првата дама Џил Бајден беа домаќини на јужнокорејскиот претседател Јун Сук-Јол и неговата сопруга Ким Кеон-хи за да ја одбележат 70-годишнината од сојузот САД-Јужна Кореја.

Медокс, кој студира на Универзитетот Јонсеи во Сеул, се врати во Лос Анџелес на почетокот на 2019 година поради пандемијата на коронавирус и следел часови преку Интернет, а потоа се врати во Кореја во 2021 година.

Анџелина (47) и нејзиниот најстар син, кој има 21 година, изгледаа многу елегантно во внимателно дизајнирани комбинации.

Познатата актерка изгледаше сензационално, како и секогаш, облечена во бело сако „Шанел“ преку лелеав бел фустан со длабок V-деколте, а гламурозниот изглед вешто го подигна со бисерен ѓердан и соодветни обетки, додека Медокс носеше црно одело.