Мајсторија на Де Брујне, Сити доаѓа во водство🎥


Rating strangers at football in Skopje ! ⚽️🥅 ↓↓↓


Дербито помеѓу Манчестер Сити и Арсенал почна на возбудлив начин и домаќините дојдоа брзо во водство.

Уште во 6-та минута видовме вистинска мајсторија на Кевин де Брујне, кој имаше неверојатен слалом, а потоа од шеснаесет метри го матира противничкиот голман.