Во Борусија бесни: Дали беа против Бохум драстично оштетени во три ситуации? 🎥


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Борусија Дортмунд вчера одигра реми од 30-тото коло во Бундеслигата на гости кај Бохум и така му дозволи на Баерн со евентуална победа викендов да се врати на лидерското место.

Во Борусија сметаат дека биле жестоко оштетени од судијата Саше Стегман во ова реми.

„Од наша гледна точка имаше барем три спорни ситуации, судиите немаа свој ден вечерва. Дури и кога примивме гол Емре Џан беше фаулиран претходно.

Најголемо изненадување сепак е ситуацијата од 65-тата и не е јасно како во таа ситуација Борусија не доби пенал.

„Разговарав со судијата повторно да ги провери ситуациите, но тој одговори дека нема. Ги почитувам, но не ми е јасно како не беа пријавени тие ситуации. Не можам да ги прифатам овие одлуки“, додаде Терзиќ.

ТРИТЕ СПОРНИ СИТУАЦИИ: