Емери по Астон Вила се надева дека ќе биде тренер на Реал или Барселона


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


На Унаи Емери му оди одлично сезонава и откако минатата година го преземе овој клуб кога беше на 16-тата поиција сега тимот е на шестата позиција и се бори за излезе во Европа.

Колку добра работа извршува Емери на клупата доказ е што во тој период само Манчестер Сити освои повеќе бодови од него.

По ваквото водење на Астон Вила, Емери има самодоверба и очекува во иднина да ги води Реал Мадрид и Барселона.

„Мојот следен ангажман? Очекувам да се вратам во Шпанија и да бидам тренер на Реал Мадрид, Барселона или Атлетико“, изјави Емери.

Во минатото Емери беше тренер на Арсенал, Виљареал, ПСЖ, Севиља, Валенсија, Алмерија и Спартак Москва, а ваквата изјава покажува дека е полн со самодоверба.