Роналдо го прекина постот и на критиките одговори со гол🎥


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Кристиано Роналдо го прекина постот и после три меча постигна гол за Ал-Наср.

Во последните денови имаше многу критики упатени на сметка на Португалецот, па тој одговори на најдобар можен начин.

Роналдо по само четири минути игра му донесе водство на Ал Наср од 1-0 против Ал Раед, што е негов 12-ти гол во 15 меча.