Турција повторно ја потресе силен земјотрес

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Кахраманмарас во Турција, во 4 часот и 55 минути утрово.

Утврдено е дека земјотресот се случил на длабочина од 7 километри.