Познати понудите за купување на Манчестер Јунајтед


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Според последните информации од Островот до Манчестер Јунајтед пристигнале последните понуди од шеикот Јасим Бин Хамад Ал Тани и Сер Џим Ретклиф.

Според информациите на англиските медиуми понудата достигнала пет милијарди фунти, но се уште тоа не се оние шест милијарди кои ги бара семејството Глејзер.

Исто така шеикот Јасим ветил дека ќе ги исплати долговите за обнова на „Олд Трафорд“ и тренинг-центарот.

По понудата од Катар својата понуда ја доставил и Ретлиф кој сака да купи нешто повеќе од 50% од акциите на клубот. Неговиот предлог е Аврам и Глезјер да останат сопственици со мал дел околу 20%.