Фудбалерите не го сакаат повеќе Алегри, Јувентус му најде замена


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Јувентус влезе во серија од неколку порази, а медиумите тврдат дека атмосферата во тимот е многу лоша.

„Кориере дело Спорт“ тврди дека ситуацијата во соблекувалната е лоша и дека играчите се незадоволни од тренерот.

Покрај незадоволството од начинот на работа, играчите се незадоволени од односот на Алегри, кој влегол во расправија со неколкумина од нив.

Информациите се дека раководството веќе донело одлука да се раздели со Алегри на крајот на сезоната, а познат е и фаворитот за негов наследник.

Во Торино се фокусираат на намалување на трошоците и на долгорочно потпирање на играчите од нивната академија, па сакаат да го доведат Игор Тудор.

Тудор врши одлична работа оваа сезона во Марсеј и покажа дека е квалитетен тренер, а одлично го познава Јувентус бидејќи му беше помошник на Пирло.