„Џузепе Меаца“ со стоечки овации го поздрави „Гранде Пандев“ 🎥


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Легендарниот македонски фудбалер, Горан Пандев денес беше гостин на својот поранешен клуб Интер.

Пандев беше со овации пречекан од навивачите на „Џузепе Меаца“ пред дербито помеѓу Интер и Лацио.

Пандев беше специјален гостин и доби подарок од клубот, како дел од генерацијата која ја освои тројната круна.

„Враќањето во Милано ми разбуди многу емоции, стадионот е прекрасен и да се заигра на него е остварување на сонот. Среќен сум што се вратив тука и се надевам на добар меч за Интер. Се надевам дека Интер и со два добри натпревари против Милан ќе обезбеди финале во Лигата на шампионите“, изјави Пандев.