Мбапе го постигна најбизарниот гол оваа сезона🎥


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


ПСЖ по првото полувреме имаше негатива од 1:2 против Лириент, но сепак главна тема е голот на Килијан Мбапе.

Французинот го постигна еден од најбизарните голови сезонава и сигурно најлесен во неговата кариера.

Имено,  Мбапе да го искористи неверојатниот пропуст на голманот на гостите, Ивон Мвого, кој му ја остави топката на напаѓачот.