Моментот кога Клоп ќе се повредеше по драмата на „Енфилд“ 🎥


Дерби викенд во Серија А, Баскиецот јадеше лимон за кладба! ↓↓↓


Ливерпул и Тотенхем вчера го одиграа еден од највозбудливите натпревари оваа сезона и на крај славеа „црвените“ со 4:3.

Ливерпул му даде дури три гола на Тотенхем за само 15 минути, а стрелци на головите беа Џонс, Диаз и Салах, а Кејн намали на 3:1.

Во второто полувреме Тотенхем фрли се на една карта, најпрво Сон намали на 3:2, а потоа Ричарлисон во судиското продолжение погоди за 3:3.

Кога сите помислија дека тоа ќе биде конечниот резултат, во 94-та минута Жота постигна гола за победа на Ливерпул од 4:3. По тој гол на Жота следуваше една интересна реакција на Клоп кој за малку ќе се повредеше.