ПСЖ го суспендира Меси на две недели!


Whisper Challenge | TJ vs Baskiecot ⚽️ #1 ↓↓↓


Пари Сен Жермен го суспендира Лионел Меси за пропуштањето на вчерашниот тренинг на клубот за да отпатува во Саудиска Арабија.

Тренерот Галтие им ветил на фудбалерите два дена одмор ако го победат Лориен во неделата, но после поразот закажал тренинг во понеделникот.

Меси отпатувал во Саудиска Арабија за да ги исполни своите обврски како туристички амбасадор на оваа земја, и тоа го направил без да добие дозвола од клубот.

ПСЖ одлучи да го суспендира на две недели, а Аргентинецот ќе биде и парично казнет поради недисциплина, потврдија француските медиуми.