Алегри откри од што зависи останувањето на Ди Марија и Рабио


Whisper Challenge | TJ vs Baskiecot ⚽️ #1 ↓↓↓


Иднината на Ди Марија и Рабио во Јувентус е неизвесна и нивното останување во Торино зависи од многу фактори.

Нивните договори со Јувентус истекуваат на крајот на сезоната и може да си заминат како слободни агенти.

Алегри откри дека клубот се уште не може да ја планира следната сезона бидејќи не се знае со сигурност дали ќе игра во Лигата на шампиони.

„Не знам што ќе се случи, бидејќи во моментов не можеме да ја планираме следната сезона. Не знаеме дали ќе играме во Лигата на шампиони, а тоа е клучно за планирањето на нештата. Знам дека иднината на Ди Марија и Рабио ги интересира фановите, но одговор на тоа прашање се уште нема“, изјави Алегри.