Арсенал лесно го совлада Челзи на „Емирати“🎥


Whisper Challenge | TJ vs Baskiecot ⚽️ #1 ↓↓↓


Арсенал полесно од очекуваното го победи Челзи на „Емирати“ и покажа дека се уште не се откажува од титулата.

Мечот беше решен по половина час игра, откако Одегард постигна два убави гола за сигурна предност од 2:0.

Во 34-та минута Жесус зголеми на 3:0 и најави дека тоа ќе биде убедлива победа за „топџиите“.

Челзи во вториот дел успеа само да намали со голот на Мадуеке во 65-та минута.